Zhodnotenie Protestu 30.3.2017

Milí čitatelia, sledovatelia a podporovatelia.

Predovšetkým by sme chceli poďakovať všetkým zúčastneným na včerajšej protestnej akcii. Milo nás prekvapila podpora a návšteva z Českej republiky (Olomouc a Praha). Títo páni nás prišli podporiť na pozvanie Ondreja Wenzla z UTB. Hoci UTB nebolo organizátorom tejto akcie, podporili nás v týchto aktivitách za čo im rovnako ďakujeme.

Mrzí nás ale slabá účasť zo strany taxikárov. Nejde nám do hlavy ako je možné, že si na nás našli čas a považovali za potrebné prísť a vyjadriť svoj postoj kolegovia z Českej republiky a pritom naši  kolegovia z Bratislavy, radšej sedeli v autách pár stoviek metrov od nás a frflali, že nejde robota ?!

Chceli by sme upozorniť všetkých, že tieto akcie majú zmysel ! Prvý možno malý krok sme dosiahli tým, že ministerstvo dopravy zaslalo upozornenie Magistrátu Bratislavy aby sa venoval kontrolám zameraným na nelegálnych taxikárov. Prekvapil nás aj záujem médii, ktoré prišli síce v hojnom počte, avšak niektoré mediálne výstupy považujeme za skutočne slabé. Chápeme ale, že nie len samotní reportéri rozhodujú o tom čo bude obsahom reportáže a preto sa na nich osobne ani nehneváme – chápeme, že existujú šéfovia redakcií, ktorí rozhodujú aj o obsahu reportáží. Veľká škoda, že aj napriek tomu že celý priebeh kontroly vodiča Uber-u mali natočené všetky zúčastnené média, túto ani jedno médium neodvysielalo.

Chceme poukázať na to, že kontrolovať Uber sa dá ! Traja zákazníci si objednali Uber, odviezli sa, zaplatili (bezhotovostne ale zaplatili) a tým vodič, ktorý ich viezol vykonal taxislužbu v zmysle zákona 56/2012 Zb.z. Nakoľko tento vodič pravdepodobne nemal potrebné doklady, koncesia, taxi preukaz atď. toto bude predmetom vyšetrovania a zisťovania skutkového stavu políciou. Samozrejme zákazníci podali spoločne trestné oznámenie, na ktorého výsledok budeme zvedaví.

Len aby sa nezabudlo, pokým my sme robili niečo pre zlepšenie situácie, kolegovia na stanovištiach frflali. Áno budeme to v článkoch používať často, aby si vedeli vstúpiť do svedomia, keď budú tieto články náhodou čítať.

Hovorkyňa Magistrátu Hlavného mesta Bratislava sa vyjadrila pre média, že oni nemajú ako kontrolovať Uber nakoľko vodiči Uberu nemajú označené vozidlá. Týmto by sme chceli odkázať aj pánovi Nesrovnalovi, ktorý doteraz nesrovnal poriadok, že Uber sa kontrolovať dá ! Keď si viete zavolať do taxi dispečingu a objednať si vozidlo za účelom kontroly, rovnako by ste mali vedieť objednať si Uber. Ak Vám to náhodou nepôjde, prípadne by ste nevedeli ako na to, bez problémov Vám s tým pomôžeme, poradíme, zaučíme. Je to skôr o ochote a vôli niečo zmeniť vážený pán Nesrovnal. Odporúčame sa zamyslieť nad vlastnou nečinnosťou, keďže výhovoriek ako sa to NEDÁ sme už počuli dosť. !!!NEPOČULI SME DOTERAZ ALE ŽIADNY NÁVRH AKO BY SA TO DALO Z VAŠEJ STRANY !!!

Už len asi taký posledný odkaz, pre všetkých ktorí čítajú tieto riadky – nekončíme, práve naopak. Práve sme len začali.

Ešte raz ďakujeme za podporu všetkým. O ďalších akciách a podujatiach Vás budeme informovať v dostatočnom predstihu, aby si vedeli aj zaneprázdnení kolegovia na stanovištiach  naplánovať náročný pracovný čas.

uberkontrola
Kontrola vozilda Uber štátnou políciou